12 жовтня 2016 р.

День захисника України



Кожен в Україні чув про козаків.
Про них написано багато наукових книжок і художніх творів, знято фільмів. Про козацький рід і його ватажків говориться в урочистій пісні нашої держави — гімні України.

Козаків можна побачити на парадах українського війська, їх зображення є на українських грошах та поштових марках. А про малого хлопця і дорослого парубка, що вміє відстояти свою честь і захистить слабшого, старого, жінку, у нас кажуть: справжній козак.

Козак в уявленні українця — це звитяжний воїн, що не розлучається з шаблею, захисник Вітчизни, оборонець прав, віри, звичаїв та гідності кожного, хто живе під небом України.

Унікальність нашої історії і нашого народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Багато хто з нас сьогодні має козацькі прізвища. Через козацтво створювалася наша історія, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї.

Цікаво, що святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці з її іконою.

Козацтво відіграло у становленні нашої держави роль, історичне значення котрої важко
переоцінити. Тому й ставлення до козаків особливе – з повагою та любов'ю, бо вони – символ мужності, честі, людської і національної гідності.

У наш час традиції українського козацтва не просто живі, а й лягли в основу єднання нації, служать провідною зорею у відчайдушній борні за рідну землю, за Батьківщину.

Президент України Петро Порошенко Указом від 14 жовтня 2014 року № 806/2014, з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості встановив 14 жовтня нове державне свято — День захисника України.
Щиросердечно вітаю вас із наступаючими цими важливими для нашого народу святами! 
Бажаю нам усіх козацьких вчинків, звитяг і глибокої духовності, будьмо вільні, щасливі, успішні – у здоров’ї, мирі та злагоді!


До дня козацтва і захисника України в бібліотеці проведена гра - Лицарі Таврійського краю Херсонських часів козацької доби серед 7класів. 2 команди- "Козаки та козачки". В подарунок для козаків, перемогли козачки



3 жовтня 2016 р.

Квест "Як пройти до бібліотеки?" - 30 вересня

       Значимість дитячої бібліотеки в соціалізації особистості залежить від того, що вона може запропонувати підростаючому поколінню в плані пізнання історико-культурних цінностей. Повага до минулого країни, рідного краю, своєї сім'ї - основа виховання патріотизму. 
   Тому учні Херсонського навчально-виховного комплексу №15 до Всеукраїнського дня бібліотек ініціювали проведення пішохідного квесту «Як пройти до Херсонської дитячої обласної бібліотеки ім. Дніпрової Чайки?». Завдання для дітей підготували вчителі школи - Бурова В.В, Іванова Ю.М., які стосувалися різних предметів, не лише історії.
     Директор Стратійчук Людмила Леонідівна ще раз нагадала дітям про значимість бібліотечної справи, дала корисні поради, як швидко і правильно пройти квест. Діти протягом 1 години розгадували різноманітні завдання пов’язані з історією нашого міста, відвідали історичні пам’ятники в Херсоні, робили фото на згадку.
    Біля меморіального комплексу Героям антитерористичної операції вшанували пам'ять Героїв Херсонщини хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку.
        На шляху, учні 6А класу, запитували у херсонців як пройти до найближчої бібліотеки і дитячої бібліотеки імені Дніпрової Чайки. Правильні відповіді давали херсонці різного віку.
     В бібліотеці для них було підготовлено зустріч з доктором філософії з англійської мови, директором Херсонської англійської академії Тімоті Моралесом. Він познайомив дітей з роботою академії для школярів з підвищення їх рівня володіння англійською мовою. Діти ставили запитання, зустріч пройшла на високій ноті.

    Для учнів така незвична форма роботи стала дуже цікавою, жвавою, вони ще раз впевнились, що наше місто має багату історію, а бібліотеки завжди мають чим вразити своїх маленьких читачів.